Click to go to Diocese of Green Bay Web site
www.gbdioc.org
The Compass: Official Newspaper of the Catholic Diocese of Green Bay, Wisconsin
Click for past issues online
Fall/Winter
Mass
Schedules


 Official Newspaper of the Catholic Diocese of Green Bay, WisconsinSeptember 3, 2004 Issue 

2004-05 Fall/Winter Mass Schedules


ABRAMS -- St. Louis: Sat. 4 p.m.

ALGOMA -- St. Mary: effective Oct. 2: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m.

AMBERG -- St. Agnes: Sun. 8 a.m.

ANIWA -- St. Boniface: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m.


ANTIGO

St. John: Sat. 5:10 p.m.; Sun. 9 a.m., 11 a.m.; Holy Day: vigil 5:10 p.m.; day 8:30 a.m., 5:10 p.m.

Ss. Mary & Hyacinth: Sat. 4 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 10:30 a.m.


APPLETON

Sacred Heart: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.

St. Bernadette: Sat. 4 p.m.; Sun. 7:45 a.m., 9 a.m., 10:45 a.m.; Holy Day: vigil 6:30 p.m.; day 8:45 a.m., 6:30 p.m.

St. Bernard: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7 a.m., 8:30 a.m., 10:15 a.m.

St. Joseph: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9 a.m., 10:30 a.m., 6:30 p.m.

St. Mary: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.; Holy Day: vigil 6 p.m.; day 7 a.m., 6 p.m.

St. Pius X: Sat. 5 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m., 6 p.m.

St. Therese: Sat. 4 p.m., 5:30 p.m. (Spanish); Sun. 9 a.m., 11 a.m. (Spanish); Holy Day: vigil 7 p.m.; day 9 a.m.

St. Thomas More: Sat. 5 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.; Holy Day: vigil 7 p.m.; day 10:30 a.m., 7 p.m.


ARMSTRONG CREEK -- St. Stanislaus Kostka: Schedule not received.

ASKEATON -- St. Patrick: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: 7:30 p.m.

BAILEYS HARBOR -- St. Mary of the Lake: Sat. 7:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m.

BAY SETTLEMENT -- Holy Cross: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.; Holy Day: 8 a.m., 7 p.m.

BEAR CREEK -- St. Mary: Sun. 10:30 a.m.; Holy Day: 7 p.m.

BIRNAMWOOD -- St. Philomena: Sat. 7:30 p.m.; Sun. 10 a.m.

BLACK CREEK -- St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m.; Holy Day: 7:30 a.m., 6:30 p.m.

BRILLION -- Holy Family: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.

BRUSSELS -- St. Francis and St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:15 a.m.

CASCO -- Holy Trinity: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10 a.m.; Holy Day: vigil 5 p.m., 7:30 p.m.; day 8 a.m.

CECIL -- St. Martin: Sat. 7:30 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: 7 p.m.

CHAMPION -- St. Joseph: Sat. 7:30 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: Vigil 7:30 p.m.

CHARLESBURG -- St. Charles Borromeo: Sun. 8:45 a.m.

CHARLESTOWN -- St. Martin: Sun. 10:15 a.m.

CHASE -- St. Joseph: Sun. 8 a.m.


CHILTON:

St. Augustine: Sat. 4 p.m.; Sun. 10 a.m.

St. Mary: Sat. 5:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m.


CLARKS MILLS -- Immaculate Conception: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m.

CLINTONVILLE -- St. Rose of Lima: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m.; Holy Day: vigil 6:30 p.m., day 8:30 a.m.

COLEMAN/KLONDIKE -- Ss. Francis & Wenceslaus: Sat. 4 p.m. (Coleman); Sun. 8:30 a.m. (Coleman), 10:30 a.m. (Klondike); Holy Day: 7:30 p.m. (Coleman)

COMBINED LOCKS -- St. Paul: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: Vigil 7 p.m.; day 8 a.m.

COOPERSTOWN -- St. James: Sat. 7:30 p.m.; Sun. 8 a.m.

CRANDON -- St. Joseph: Sat. 6 p.m.; Sun. 10:30 a.m.

CRIVITZ -- St. Mary: Sat. 4 p.m., 7 p.m.; Sun. 8 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: vigil 7 p.m.; day 7:30 a.m., 7 p.m.

DARBOY/KIMBERLY -- Holy Name/Holy Angels: Sat. 4:30 p.m. (Kimberly), 7:30 p.m.(Darboy); Sun. 8:30 a.m. (Kimberly), 10:30 a.m. (Kimberly)

DENMARK -- All Saints/Holy Trinity: Sat. 4 p.m.; Sun. 9:30 a.m.; Holy Day: 8:20 a.m.


DE PERE

Our Lady of Lourdes: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: 7 p.m.

St. Francis Xavier: Sat. 4 p.m., 5:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:15 a.m., 11 a.m.; Holy Day: vigil 5:30 p.m.; day 7 a.m., 9 a.m., 12:05 p.m., 5:30 p.m.

St. Mary: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.

St. Norbert Abbey: Sun. 10 a.m.; Holy Day: 4:45 p.m.

St. Norbert College (Old St. Joseph Church): Schedule not received.


DYCKESVILLE -- St. Louis: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10 a.m.; Holy Day: vigil 7:30 p.m.; day 9 a.m.

EGG HARBOR -- St. John the Baptist: Sat. 5:30 p.m. (until Oct. 23); Sun. 8 a.m.

ELCHO -- Holy Family: Sat. 6 p.m.; Sun. 8 a.m.

FISH CREEK -- St. Paul: Sat. 4 p.m.; Sun. 9:30 a.m. (until Oct. 23)

FLINTVILLE -- Ss. Edward and Isidore: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.; Holy Day: 8:30 a.m., 6:30 p.m.

FLORENCE -- Immaculate Conception: Sun. 8:30 a.m.; Holy Day: 12 p.m.

FRANCIS CREEK -- St. Anne: Sat. 6 p.m.; Sun. 8 a.m.

FREEDOM -- St. Nicholas: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m., 11 a.m., 6 p.m.

GILLETT -- St. John the Evangelist: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: 12:05 p.m.

GLENMORE/STARK -- St. Mary: Sat. 7:30 p.m. (Glenmore); Sun. 8:30 a.m. (Stark), 10 a.m. (Glenmore)

GOODMAN -- St. Joan of Arc: Schedule not received.


GREEN BAY

St. Francis Xavier Cathedral: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m.

Annunciation of the Blessed Virgin Mary: Sun. 8 a.m., 11 a.m.

Ecumenical Center- UWGB: Sun. 7 p.m.; Holy Day: 9:15 p.m.

Nativity of Our Lord: Sat. 5 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.; Holy Day: vigil 5:30 p.m.; day 9 a.m., 5:30 p.m.

Prince of Peace: Sat. 4 p.m. (Finger Road site), 4:30 p.m., 7:30 p.m. (Pine Grove site); Sun. 8:30 a.m., 10 a.m. (Finger Road site), 8 a.m., 9:15 a.m. (Pine Grove site).

Resurrection: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m. through Oct. 24, then 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.

St. Agnes: Sat. 4:15 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.

St. Bernard: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m., 6:30 p.m.

St. Elizabeth Ann Seton: Sat. 4:15 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m.

St. John the Evangelist: Sat. 5:30 p.m.; Sun. 10:30 a.m.

St. Joseph: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 10 a.m.; Holy Day: 8 a.m.

St. Joseph Chapel - Institute of Christ the King: Schedule not received.

St. Jude: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m.

St. Mary of the Angels: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.; Holy Day: 7 a.m.

St. Matthew: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m.,10:30 a.m.; Holy Day: 6:45 a.m., 8:15 a.m., 6:30 p.m.

St. Patrick: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.; Holy Day: vigil 5:30 p.m.; day 8 a.m., 12:05 p.m.

Ss. Peter and Paul: Sat. 4:15 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: 6:20 a.m., 8 a.m., 4:15 p.m., 6:30 p.m.

St. Philip the Apostle: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9:30 a.m., 12:30 p.m. (Spanish)

St. Willebrord: Sat. 4:30 p.m., 6 p.m. (Spanish); Sun. 7:30 a.m., 9 a.m., 10:45 a.m. (blended English & Spanish), 12:30 p.m. (Spanish), 5 p.m., 6:30 p.m. (Spanish); Holy Day: vigil 7 p.m.; day 6:45 a.m., 8 a.m., 12:10 p.m., 5 p.m.


GREENLEAF -- St. Mary: Sat. 7 p.m.; Sun. 8:15 a.m.

GREENVILLE -- St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m.

GRESHAM -- St. Francis Solanus: Sat. 7:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m.

HILBERT -- St. Mary: Sat. 6 p.m.; Sun. 9 a.m.

HOFA PARK -- St. Stanislaus: Sat. 8 p.m.; Sun. 10:30 a.m.

HOLLANDTOWN -- St. Francis: Sun. 9:30 a.m.; Holy Day: 9:30 a.m.

HORTONVILLE -- Ss. Peter and Paul: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.

HOWARD -- St. John the Baptist: Sat. 5:30 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9 a.m., 10:30 a.m., 6:30 p.m.

HUMBOLDT -- St. Thomas the Apostle: Sun. 8 a.m., 10 a.m.

INSTITUTE -- Ss. Peter and Paul: Sat. 7 p.m.; Sun. 8 a.m.

ISAAR -- St. Sebastian: Sat. 4 p.m.; Sun. 9:30 a.m.; Holy Day: 7:30 p.m.

JACKSONPORT -- St. Michael: Sun. 10:30 a.m.

JERICHO -- Holy Trinity: Sat. 4 p.m.


KAUKAUNA

Holy Cross: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9:15 a.m., 11 a.m.; Holy Day: 7 a.m., 9:15 a.m., 5 p.m.

St. Aloysius: Sat. 4:15 p.m.; Sun. 9 a.m., 11 a.m.

St. Mary of the Annunciation: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: vigil 5:15 p.m., day 8:15 a.m., 12:10 p.m.


KELLNERSVILLE -- St. Joseph: Sat. 4 p.m.; Sun. 9:30 a.m.; Holy Day: 7 p.m.

KESHENA -- St. Michael: Sat. 5 p.m.; Sun. 10 a.m.; Holy Day: vigil 5 p.m.; day 12 p.m.

KEWAUNEE -- Holy Rosary: Sat. 4 p.m.; Sun. 10 a.m.

KIEL -- Ss. Peter and Paul: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: vigil 7:30 p.m.; day 8 a.m., 7:30 p.m.

KLOTEN -- St. Elizabeth: Sat. 7:30 p.m.

KOSSUTH -- St. Augustine: Schedule not received.

KRAKOW -- St. Casimir: Sat. 8 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: 8 a.m., 8 p.m.

LAKEWOOD -- St. Mary of the Lake: Sat. 4 p.m. (Silver Cliff), 6 p.m. (Lakewood); Sun. 8:30 a.m. (Lakewood), 10:30 a.m. (Crooked Lake)

LAONA -- St. Leonard: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: 7:30 p.m.

LEBANON -- St. Patrick: Sat. 8 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.; Holy Day: vigil 8 p.m.; day 9 a.m.

LENA/SPRUCE -- Holy Cross: Sat. 4 p.m. (Lena); Sun. 9 a.m., beginning Oct. 31, (Spruce), 10:30 a.m. beginning Oct. 31, (Lena)

LEOPOLIS -- St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 10 a.m.; Holy Day: 8:30 a.m.

LITTLE CHUTE -- St. John Nepomucene: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7 a.m., 9 a.m., 11 a.m.

LITTLE SUAMICO -- St. Pius: Sat. 5:30 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: 7:30 p.m.

LONG LAKE -- St. Norbert: Sun. 10 :30 a.m.

LUXEMBURG -- St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: 8 a.m., 7:30 p.m.

MACKVILLE -- St. Edward: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.; Holy Day: 8 a.m., 6:30 p.m.

MANAWA -- Sacred Heart: Sun. 8:30 a.m.


MANITOWOC

Holy Innocents: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7 a.m., 8:30 a.m., 10 a.m.; Holy Day: Vigil 6 p.m;, day 9 a.m., 6 p.m.

Sacred Heart: Sat. 5:15 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.; Holy Day: vigil 5:15 p.m.; day 9:30 a.m., 5:15 p.m.

St. Andrew: Sat. 6 p.m.; Sun. 8:30 a.m.; Holy Day: Vigil 7 p.m.; day 9 a.m.

St. Boniface: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.; Holy Day 7 a.m., 12:10 p.m.

St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m.; Holy Day: vigil 6:30 p.m.; day 6:30 a.m., 9 a.m.

St. Paul: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 9 a.m.; Holy Day: vigil 7 p.m.; day 8:30 a.m., 7 p.m.

Silver Lake College Chapel: Sun. 9:30 a.m.


MAPLEWOOD -- Holy Name of Mary: Sat. 4 p.m., 7:30 p.m.; Sun. 9 a.m. through Oct. 31, 9:30 a.m. through April 30; Holy Day: vigil 7:30 p.m.; day 8 a.m., 7:30 p.m.

MARINETTE -- Holy Family: Sat. 4 p.m. (Taylor St.); Sun. 8 a.m. (Carney Blvd.), 10 a.m. (Taylor St.); Holy Day: 8:30 a.m. (Carney Blvd.), 7 p.m. (Taylor St.)

MARION -- St. Mary: Sun. 10:30 a.m.

MATTOON -- Holy Family: Schedule not received.


MENASHA

St. John: Sat. 4 p.m.; Sun. 9 a.m.

St. Mary: Sat. 4:45 p.m.; Sun. 7 a.m., 10:30 a.m.

St. Patrick: Sat. 5:20 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m.


MISHICOT -- Holy Cross: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m.

NAVARINO -- St. Lawrence: Sun. 10 a.m.; Holy Day: vigil 6:30 p.m.


NEENAH

St. Gabriel the Archangel: Sat.4:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10 a.m.

St. Margaret Mary: Sat. 5 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9:30 a.m.; Holy Day: vigil 5:15 p.m;, day 6:30 a.m., 8:15 a.m.


NEOPIT -- St. Anthony: Sun. 10:30 a.m.; Holy Day: vigil 6 p.m.

NEVA -- St. Wenceslaus: Sun. 9 a.m.

NEWALD -- St. Hubert: Sat. 5:30 p.m.

NEW FRANKEN -- St. Kilian: Sat. 4:15 p.m.; Sun. 9 a.m.

NEW HOLSTEIN -- Holy Rosary: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: 9:15 a.m., 7:30 p.m.

NEW LONDON -- Most Precious Blood: Sat. 5:15 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 9 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: 8:30 a.m., 6:30 p.m.

NEWTON -- St. Thomas the Apostle: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m., 1 p.m. (Spanish)

NIAGARA -- St. Anthony: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.; Holy Day: vigil 7 p.m.

OCONTO -- Holy Trinity: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 7:30 a.m., 10 a.m.; Holy Day: 7 p.m.

OCONTO FALLS -- St. Anthony: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:15 a.m.

OMRO -- St. Mary: Sat. 5:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m.


ONEIDA

Immaculate Conception: Sun. 9:15 a.m.

St. Joseph: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.


OSHKOSH

Newman Center: Sun. 7 p.m.

Sacred Heart: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m.,10 a.m., 12:30 p.m. (Spanish)

St. John the Evangelist: Sun. 7:30 a.m., 11:30 a.m.; Holy Day: vigil 7 p.m.; day 7:30 a.m.

St. Josaphat: Sat. 5:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m.

St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.; Holy Day: 6:30 a.m., 9:30 a.m.

St. Peter: Sat. 4 p.m.; Sun. 7 a.m., 9 a.m., 10:45 a.m.

St. Raphael the Archangel: Sat. 5:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 9:30 a.m., 11 a.m., 6 p.m.; Holy Day: 6 p.m.

St. Vincent de Paul: Sat. 5 p.m.; Sun. 9:30 a.m.; Holy Day: vigil 5:30 p.m.; day 8 a.m.


PEMBINE -- St. Margaret: Sat. 6 p.m.; Holy Day: 8:30 a.m.

PESHTIGO -- St. Mary: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 10 a.m.; Holy Day: 5:30 p.m.

PHLOX -- St. Joseph: Sat. 7:30 p.m.; Holy Day: 9 a.m.

PICKEREL -- St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 10 a.m.; Holy Day: 10 a.m.

PLAINFIELD -- St. Paul: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 9 a.m.

POY SIPPI -- Sacred Heart of Jesus: Sat. 6 p.m.; Sun. 10:30 a.m.; Holy Day: 10:30 a.m.

PULASKI -- Assumption B.V.M.: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.

REDGRANITE -- St. Mark: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m.; Holy Day: 8:30 a.m.

ROSIERE/LINCOLN -- St. Peter and St. Hubert: Sat. 4 p.m. (St. Peter), 7:30 p.m. (St. Hubert); Sun. 8 a.m. (St. Hubert), 10 a.m. (St. Peter); Holy Day: vigil 4 p.m. (St. Peter), 7:30 p.m. (St. Hubert); day 8 a.m. (St. Hubert), 7:30 p.m. (St. Peter)

ST. ANNA -- St. Ann: Sun. 9 a.m.; Holy Day: Vigil 5:30 p.m.

ST. NAZIANZ -- St. Gregory: Sat. 4 p.m.; Sun. 10 a.m.

SCHOOL HILL -- Holy Trinity: Sun. 8 a.m.

SEYMOUR -- St. John: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10:30 a.m.

SHAWANO -- Sacred Heart: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.; Holy Day: 7 p.m.

SHERWOOD/ST. JOHN -- St. John -Sacred Heart: Sun. 8:30 a.m.(Sherwood), 10 a.m.(St. John), 11 a.m.(Sherwood)

SHIOCTON -- St. Denis: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.

SISTER BAY -- St. Rosalia: Sat. 5:30 p.m. (until Oct. 23); Sun. 10 a.m.

SOBIESKI -- St. John Cantius: Sun. 9:30 a.m.

STANGELVILLE -- St. Therese de Lisieux:Sat. 4 p.m. (Pilsen), 7:30 p.m. (East Krok); Sun. 8 a.m. (Stangelville), 9:30 a.m. (Pilsen)

STEPHENSVILLE -- St. Patrick: Sun. 8:30 a.m.

STILES -- St. Patrick: Sun. 10 a.m.

STOCKBRIDGE -- St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.


STURGEON BAY

Corpus Christi: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8 a.m., 10 a.m.

St. Joseph: Sat. 5 p.m.; Sun. 10 a.m.


SUAMICO -- St. Benedict: Sat. 4 p.m.; Sun. 7:45 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: 8 a.m., 7 p.m.

SURING -- St. Michael: Sat. 6 p.m. (chapel); Sun. 8 a.m. (chapel), 10 a.m. (church); Holy Day: 8 a.m. (chapel)

TIGERTON -- St. Anthony: Sat. 7 p.m.

TISCH MILLS/NORMAN - St. Isidore the Farmer: Sat. 4 p.m. (Norman), 7:30 p.m. (Tisch Mills); Sun. 10 a.m. (Tisch Mills)

TWO RIVERS -- St. Peter the Fisherman: Sat. 4 p.m. (Tannery Rd.), 6 p.m. (Jefferson St.); Sun. 7:30 a.m., 10 a.m., 6:30 p.m. (Tannery Rd.); Holy Day: vigil 5:30 p.m.; day 8 a.m., 5:30 p.m. (Tannery Rd.)

WABENO -- St. Ambrose: Sat. 4 p.m.; Sun. 8:30 a.m.

WALSH -- SS. Joseph & Edward: Sun. 8 a.m.; Holy Day: vigil 7 p.m.

WAUPACA -- St. Mary Magdalene: Sat. 4:30 p.m.; Sun. 8:30 a.m., 10:30 a.m.

WAUSAUKEE -- St. Augustine: Sat. 4 p.m.; Sun. 9:30 a.m., 11 a.m.

WAUTOMA -- St. Joseph: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10:30 a.m., 3 p.m. (Spanish)

WEYAUWEGA -- Ss. Peter and Paul: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.

WHITE LAKE/LANGLADE -- Ss. James and Stanislaus: Sun. 8:30 a.m. (White Lake), 10 a.m. (Langlade)

WHITELAW -- St. Michael: Sat. 6 p.m.; Sun.11 a.m.

WINNECONNE -- St. Mary: Sat. 4 p.m.; Sun. 8 a.m., 10:30 a.m.; Holy Day: Vigil 6:30 p.m., day 7:30 a.m., 6:30 p.m.

WITTENBERG/ELAND -- Holy Family-St. William: Schedule not received.

WRIGHTSTOWN -- St. Paul: Sat. 4 p.m.; Sun. 10:30 a.m.


This issue's contents   |   Most recent issue's contents   |   Past issues index

Top of Page | More Menu Items | Home

© Catholic Diocese of Green Bay
1825 Riverside Drive | P.O. Box 23825 | Green Bay, WI 54305-3825
Phone: 920-437-7531 | Fax: 920-437-0694 | E-Mail: [email protected]